Çfarë është një cigare Filter Made Of?

Me të gjitha polemika dhe shëndetësore rreziqet e lidhura me pirjen e duhanit, kompanitë e cigareve janë vazhdimisht duke u përpjekur për të bërë prodhimet e tyre të sigurt. Risia më e zakonshme për këtë qëllim është filtri se shumica cigare vijnë me të, por vetëm se çfarë saktësisht është një filtër cigare bërë nga?

Çfarë Filter është bërë nga
Shumica filtra të cigareve janë bërë nga acetat celuloze, një plastike. Fibrave e bëra nga ky plastike, të cilat janë quajtur acetat celuloze tërheqje, janë të hollë se qepje fije dhe të mbushur fort së bashku për të formuar një filtër që shpesh i ngjan pambuku.

Përfundojë Inner
Letra e përdorur për të përfunduar filtrin është indiferent ndaj ajrit të jashtëm në cigare të rregullta, dhe më pak në cigare të lehta. Sa më shumë e ajrit lejohet të përzihen me tym si ai kalon nëpër filtrin, më pak ndikimi duhanit do të ketë në duhanxhi.

E jashtme Wrap
Përfundojë jashtme quhet letër kthese. Ky dokument informimin është formuluar për të duken si KS, është bërë që të përmbahen nga bashkëngjitur në buzët e duhanpirësve dhe i jep filtrin me pjesën tjetër të cigares.

Komponentët e tjerë
Kompani të ndryshme kanë përdorur një shumëllojshmëri e përbërësve të shtuara filtër me kalimin e kohës. Cigare Parlamenti, për shembull, përmbajnë qymyr druri si një agjent shtuar filtrimit.

Siguria
Ndërsa filtra gjoja bëjnë cigaret më të sigurt, është shpesh më e mirë për të parë se çfarë është në filtrin para pirjes së duhanit. Disa përbërësit, të tilla si një formë e asbestit përdorur në vitin 1950, në fund të kthehet të jetë më e dëmshme se pirja e duhanit një cigare pa filtër mund të jetë kurrë.


Ora Post: Maj-16-2017
Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Tree

WhatsApp Online Chat !