Si për të pastruar Filtrat e cigareve

Një sistem filtër cigare përshtatet mbi fundin e cigares. Kur ju thith, kurthe filtër tar dhe grimcat. Sistemi i filtrimit duhet të pastrohen pas pini duhan 10 deri 15 cigare, ose si të nevojshme bazuar në preferencat tuaja personale. Nëse ju dështojnë për të pastruar filtrin, ajo nuk do të funksionojë në mënyrë efektive.

Që ju duhet
Bowl
Liquid dishsoap
Filter pastrimi furçë
Heq kapakun filtrin e cigareve nga o-ring. O-ring është pjesa në filtër që i përshtatet mbi cigare.

Plotësoni një tas me ujë të ngrohtë dhe një shiringë të dishsoap lëngshme. Vendosni filtrin në ujë me sapun dhe të lejojë atë për të rrjep për pesë minuta.

Heqin filtër nga ujë me sapun. Fut teli-fundin e furçë filter pastrimi në filtër për të pastruar pjesën e gojës. Të përdorur butë-fundin e furçë të fshirë poshtë e jashtme të filtër dhe o-ring.

Lani o-ring dhe të filtruar nën ujë të ftohtë të rrjedhshëm për të hequr të gjitha mbeturinat sapun. Lejo copa të ajrit të thatë para se të përdorni.


Ora Post: Maj-16-2017
Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Tree

WhatsApp Online Chat !